Kripto Paranın Meraklı ve Keyifli Adresi

XRP Fiyatı ve Piyasa Değeri

XRP fiyatı kaç TL oldu? 1 adet XRP kaç TL ediyor? Güncel olarak XRP fiyatına ulaşmak ve XRP ile ilgili tüm detayları öğrenmek için bu sayfayı takip edebilirsiniz. XRP hakkındaki bilmeniz gereken her şey bu sayfada sizler için  listelenmektedir.

gereken her şey bu sayfada sizler için  listelenmektedir.

1 Ripple (XRP) Kaç TL 4.696533 TL
1 Ripple (XRP) Kaç Dolar 0.5679 Dolar
1 Ripple (XRP) Kaç Euro 0.482715 Euro
Ripple (XRP) 24 Saatlik Değişimi 1.82 Dolar
Ripple (XRP) 24 Saatlik İşlem Hacmi 4,076,322,060 XRP
Ripple (XRP) Piyasa Değeri $25,783,120,699 Dolar

Kripto para piyasası içerisinde 1 Ripple fiyatı 0.5679 Dolardır. Aynı zamanda 1 Ripple Fiyat 0.5679 TL‘ye denk gelmektedir. 1 adet Ripple coine sahipseniz karşılığında 0.5679 Dolar ya da 0.5679 TL kazanabilirsiniz.

Ripple XRP coin’in 24 saatlik değişimi  1.82% olarak belirlenmiştir ve şu andaki fiyatı 0.5679 TL üzerinden işlem görmektedir.

Ripple Coin’in 24 saatlik işlem hacmi ise 4,076,322,060 dolar olarak görülmektedir. XRP Coinin piyasa değeri $25,783,120,699 olarak hesaplanmıştır.

XRP Hesaplama - Çeviri Aracı

XRP =
TRY
Ripple (XRP) Nedir? Ne Kadar? Ripple Haberleri [✔️GÜNCEL]
Ripple (XRP) Nedir? Ne Kadar? Ripple Haberleri [✔️GÜNCEL]

XRP Grafik

XRP Haberleri

En Büyük Kripto Para Borsaları

Bitcoin, kripto para borsalarının da hareketlenmesinde büyük bir rol oynamıştır. Dünya üzerinde kurulmuş en büyük…

XRP Hakkında

Ripple Nedir?

Ripple kısaltılmış adıyla XRP, 2012 yılında ortaya çıkmış bir kripto para birimidir. Ripple, piyasadaki diğer kripto paraların aksine merkezi olan nadir coinlerdendir. Ripple, McCaleb ve Chris Larsen tarafından geliştirilmiştir ve 2012 yılında piyasaya sürülmüştür.

XRP’nin geliştirilmesindeki en büyük amaç bankacılık ve finans sektörünü hızlandırmak ve daha az masraf olacak şekilde bir sistem kurmaktadır.

Ripple’ın alt yapısı temel olarak bankalara daha hızlı işlem gerçekleştirebilme olanağı sunacak şekilde geliştirilmiştir. Aynı zamanda büyük finansal şirketler tarafından tercih edilebilecek şekilde tasarlanmıştır.

Ripple Avantajları Nelerdir?

 • Oldukça düşük maaliyetlerle para transferi
 • Diğer kripto paralara göre daha hızlı para transferi
 • Merkezi bulunan bir kripto paradır.
 • Ödeme sistemleri, bankalar, finans kurumları vb. birçok büyük platformla anlaşmaları mevcuttur.
 • Çeşitli türdeki varlıklarda takas imkanı sunar.

Yukarıdaki avantajlar Ripple için en çok bilinen ve tercih edilmesine büyük rol oynayan avantajlardır. Ripple genel olarak piyasada değer verilen ve yatırımcısı oldukça fazla olan kripto para birimlerinden biridir.

Ripple (XRP) Madencilik Yapılıyor Mu?

Hayır, XRP (Ripple) madencilik özelliği bulunan bir kripto para değildir. XRP madenciliği günümüzde aktif değildir. Ripple madenciliği bulunmayan kripto para birimleri arasında yer almaktadır.

Günümüzde kripto para madenciliği büyük ilgi görmektedir. Madencilikle yüksek gelirler elde eden kişilerin de artmasıyla her geçen gün bu işe ilgi duyan kişi sayısı da artmaktadır. Bu artışla birlikte insanlar madencilik yapabileceği kripto paraları araştırmaktadır. Bu araştırmalar XRP içinde geçerlidir.

XRP şuanda madencilik konusunda işlem yapabileceğiniz bir kripto para değildir. XRP kazanmak ya da kazmak istiyorsanız bu mümkün değildir. Fakat dilerseniz XRP’ye kripto para borsaları üzerinden sahip olabilirsiniz.

Ripple (XRP) Nasıl Alınır?

Ripple coine yatırım yapmak istiyorsanız öncelikle uygulamanız gereken birkaç adım mevcuttur. Aşağıda sizlere ” Ripple nasıl alınır? ” sorusunun cevabını adım adım açıkladık.

 • XRP satın alabileceğiniz bir kripto para borsası seçin.
 • Kripto para borsasında üyelik oluşturun ve üyeliğinizi doğrulatın.
 • Hesabınıza satın almak istediğiniz Ripple değeri kadar bakiye yükleyin.
 • Alım – Satım ekranından ” XRP (Ripple) ” coini seçin.
 • Satın almak istediğiniz Ripple alış fiyatını ve miktarını girin.
 • Ripple satın alma emrinizi oluşturun.

yukarıdaki adımlar en temel ripple satın alma adımlarıdır. Bu adımlar neredeyse tüm kripto para borsalarında aynıdır.

Ripple Satın Alabileceğiniz Borsalar

 • Thodex
 • Paribu
 • BTCTürk
 • Bitlo
 • Binance
 • TRBinance

yukarıda listenen kripto para borsaları şuanda Türkçe olarak hizmet alabileceğiniz ve Ripple alım satım işlemleri gerçekleştirebileceğiniz en güvenilir borsalardır.

Ripple satın alırken kripto paraların güvenliğinden emin olmanız gerekir. Sizlerle paylaştığımız bu listedeki tüm borsalar güvenli ve hızlı işlem yapabileceğiniz kripto para borsalarıdır.

Ripple Faydalı Bağlantılar

Ripple (XRP) ile ilgili sitemiz dışında bilgi alabileceğiniz, takip edebileceğiniz, insanlarla tartışabileceğiniz faydalı birkaç platform aşağıda listelenmiştir;

yukarıdaki bağlantıların her biri Türkçe ve Global piyasada insanlarla tartışabileceğiniz, Ripple ile ilgili grafik, analiz, piyasa değeri, yorum vb. birçok bilgiye ulaşabileceğiniz bağlantılardır.

Ripple (XRP) Sıkça Sorulan Sorular

Ripple XRP'nin Fiyatı Ne Kadar?

Ripple bir kripto paradır ve fiyatı sürekli değişmektedir. Anlık olarak güncel Ripple fiyatı 0.5679 Dolar olarak görülmektedir.

Ripple XRP nasıl alabilirim?

Ripple satın alabilmek için XRP satışı yapan kripto para borsalarına üye olmanız ve burada işlem yapmanız gerekmektedir.

Ripple madenciliği şuanda yapılabiliyor mu?

Hayır, Ripple için şu anda aktif bir madencilik teknolojisi yoktur. Ripple yalnızca borsalar üzerinden işlem görmektedir.

0.5679 $ 4.696533 TL
 • İSİM XRP
 • Sembol XRP
 • Piyasa Değeri $25,783,120,699
 • Toplam Hacim 4,076,322,060
 • ÇIKIŞ TARİHİ 2012

XRP Ripple YorumlarıRipple XRP Video İnceleme

BTCKripto olarak size daha iyi hizmet verebilmek için çerezlerinizi kaydederiz ve ilgi alanlarınıza göre gösterim sağlarız. İsterseniz reddedebilirsiniz. Kabul Et Bilgi