Ana SayfaAltcoinPi Network Kurucuları Kimlerdir? Pi Network Kurucularının Hikayesi

Pi Network Kurucuları Kimlerdir? Pi Network Kurucularının Hikayesi

Pi Network Kurucuları

Pi geliştirme ekibinin üç temel yüzü, teknik lider Dr. Nicolas Kokkalis, ürün sahibi Dr. Chengdiao Fan ve Pi Network topluluk lideri Vincent McPhillip’dir.

Nicolas Kokkalis, Pi Network’ün “ruhu” olarak kabul edilir. Stanford Üniversitesi’nde (ABD) ders veren, bilgisayar bilimi ve blockchain teknolojisi konusunda uzmanlaşmış Yunanlı bir profesördür.

Aynı zamanda 2009 yılında Facebook Foundation Ödülü’nü kazanan çevrimiçi oyun platformu Gameyola’nın da kurucusudur. Blockchain ve Ethereum (ETH) doğmadan önce, kripto para birimleri üzerine Akıllı Sözleşme konusu üzerine tezini yazmıştır. ETH kripto para biriminin yaratıcısı Vitalik Buterin, Nicolas Kokkalis’in öğrencisidir.

 

pi network kurucuları
pi network kurucuları

 

Pi Network Kurucuları projesini uygulamadan önce Nicolas Kokkalis’in kripto para birimleri üzerine uzun yıllar araştırması vardı.

Mesleki faaliyetlerin yanı sıra Nicolas Kokkalis, Stanford öğrencilerinin iş kurmalarına yardımcı olan StartX’in CTO’sudur. StartX, 2011’deki başlangıcından bu yana, Branch, Lime, Life360, Patreon, Poynt, Kodiak Sciences gibi 700’den fazla şirketi de dahil olmak üzere 1.300 başarılı girişime yardımcı oldu.

StartX’in yatırımcıları ve ortakları arasında Amazon, Google Cloud, GitHub, BREX, DAIKIN, Sumimoto bank, Silicon Valley bank, ilaç şirketi AstraZeneca bulunmaktadır. Stanford Üniversitesi ve Stanford Health, StartX topluluğu üyelerini finanse etmek için tek başına 200 milyon USD yatırım yaptı.

Nicolas Kokkalis, 2017’den bu yana, StartX’in tüm StartX kuluçka projelerinin platformun bir parçası olacağı kendi blok zinciri hızlandırma platformunu genişlettiğini doğruladı. Gelecekte Pi Ağı, StartX ekosistemi için oluşturulan sanal para birimi haline gelecektir.

Pi Ağı ana sayfasında Nicolas Kokkalis kendisini şu şekilde tanımlıyor: “Kripto para birimlerinin teknik, finansal ve sosyal potansiyeline güçlü bir şekilde inanıyorum, ancak mevcut sınırlamalardan hayal kırıklığına uğradım. Blok zincirinin gücünü birçok kişiye getirmeye kararlıyım. Deneyimi iyileştirmek ve herkes için değer oluşturmaya çalışıyorum. Bu proje üzerinde kullanıcı merkezli bir ada felsefesiyle çalışıyorum.Yeni blok zincirlerin gelişimini tersine çevirin: Beta’da başlatın, üyeleri ağa davet edin, bu üyelerle protokolü tekrarlayın ve tasarımı merkezden uzaklaştırın Pi Network yeni kripto para birimi ve şu anda 150’den fazla ülkede faaliyet gösteren ve 32 dilde tanıtılan bir eşler arası ağdır.

 

pi network kurucuları
pi network kurucuları

 

Dr. Chengdiao Fan, Çin’den.

Mühendislikten sorumlu Profesör Nicolas Kokkalis’in yanı sıra, Stanford Üniversitesi’nden Antropoloji bölümünde okuyan Dr. Chengdiao Fan’dan bahsetmeye gerek yok. Bayan Chengdiao Fan, insan-bilgisayar etkileşimi ve sosyal hesaplamaya, özellikle de insan davranışını ve sosyal davranışları olumlu yönde etkilemek için teknolojiyi nasıl kullanmamız gerektiğine odaklanıyor. Ayrıca birçok girişim ve topluluk hizmetleri aracılığıyla konuşmaları genişleten bir e-posta üretim platformu kurdu.

 

pi network kurucuları
pi network kurucuları

 

Bay Vincent McPhillip

Pi Network topluluğunun lideri Vincent McPhillip, Stanford Blockchain Araştırma Merkezi’nin bir üyesidir. Yale Üniversitesi Siyaset Bilimi bölümünden mezun olduktan sonra Vincent McPhillip, Wall Street bankacılığını takip etmedi, ancak eğitim ve geliştirme için yüz milyonlarca doları dağıtmak üzere kar amacı gütmeyen Bridgespan şirketine katıldı.

Farklı ülkelerden gelen Pi Network’ün kurucularının üçlüsü, etnik entegrasyonu temsil ediyor ve Pi’yi kullanma hedefini paylaşıyor, böylece küresel nüfus kripto dünyasına kolaylıkla katılabilir.

BTC Kriptohttps://www.btckripto.com
BTCKripto ziyaretçilerine kripto para hakkında her konuda bilgiyi vermektedir. Kripto para piyasasına ve kripto para borsasına hakim kişiler tarafından konular ele alınmaktadır. Şeffaf ve dürüst bilgi, güncel kripto para haberleri, son gelişmeler ve dahası için takipte kalınız. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden btckripto.com sitesi sorumlu tutulamaz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

POPÜLER YAZILAR

SON YORUMLAR