Ana SayfaKripto SözlüğüBulut Madenciliği Nedir? Bulut Madenciliğinin Avantajları ve Dezavantajları

Bulut Madenciliği Nedir? Bulut Madenciliğinin Avantajları ve Dezavantajları

Bulut Madenciliği Nedir ?

Kripto para piyasasında hash gücü satan veya kiralayan madencilik şirketleridir. Madencilik ekipmanları ve yönetimi hizmeti kiraya veren şirkete aittir. Bulut madenciliğinin bir çok avantajı ve bazı durumlarda dezavantajları bulunmaktadır.

 

bulut madenciliği nedir
bulut madenciliği nedir

 

Yaptığınız kontrat ile sözleşmenizde örneğin 500 dolar bir yatırımın, bir sene sonra örnek vermek gerekirse, 860 dolar getirisi olduğunu görmekteyiz. Burada 360 dolar kazanç her zaman tutarlılık göstermez. Çünkü bunun sebebi dijital para borsasındaki inişler ve çıkışlardır. Fakat satın aldığınız gün değeri yüksek olan dijital paranın değeri yıl içinde kayba uğrarsa, yıl sonu beklediğiniz rakama ulaşamazsınız.

 

bulut madenciliği nedir
bulut madenciliği nedir

 

Bu durumda sene sonunda elinize geçecek tutar 860 yerine 600 veya daha az olur. Bunun bir garantisi olamaz. Dijital paranın değeri artış gösterirse elbette 860 dolardan daha fazla bir kazanç da sağlayabilirsiniz. Burada özellikle kazım işlemi yapacağınız dijital parayı doğru seçmek çok önemlidir. Yalnız artış göstermesini beklediğiniz dijital paraya, kazım işlemi için hash gücü satın almalısınız.

 

Bulut madenciliğinin avantajları nelerdir ?

 

Bulut madenciliğinin avantajı herhangi bir bilgisayar sistemi kurmadan, bu ekipmanlarla uğraşmak zorunda kalmadan madencilik yapmanızı sağlar. Ekran kartı ve benzeri ekipmanları satın almak, çalıştırmak soğutma sistemleri ile uğraşmak, en önemlisi de güçlü bir internet bağlantısı ihtiyacı gibi konularla boğuşmadan, madencilik yapmanıza olanak tanır.

Bakımlarını ve havuz yönetimini şirket otomatik olarak sağlamaktadır. Havuz madenciliğinde ve bulut madenciliğinde üçüncül bir taraf ile çalışılmaktadır. Bulut madencilikte borsada bir para birimine yatırım yapmış gibi kendinizi görebilirsiniz. Her halükarda burada bir yatırımcı olduğunuzu unutmamanız gerekir. Bünyesinde binlerce bulut madencisini barındırır, buradan elde edilen kar üzerinden pay almaktadır.

Siz gündelik işleriniz ile uğraşırken onlar özellikle sistemleri yönetir ve size satın aldığınız hash gücü kadar kazım işlemi gerçekleştirirler.

 

bulut madenciliği nedir
bulut madenciliği nedir

 

Bulut madenciliğinin dezavantajları nelerdir ?

 

Bu platformlarda çok sık görülen adına ‘’ponzi’’ denilen dolandırıcılar bulunduğunu inkar edemeyiz. Burada yatırım yaparak para kazanma düşünceniz varsa doğru şirketlerle kontrat imzalamanız gerekir. Çünkü bulut madenciliğinde ekipmanları kontrol etmenize izniniz yoktur. Hizmeti aldığınız sağlayıcıya tam olarak güvenmeniz gerekir. Yapmış olduğunuz yatırımın, size geliri kendileri tarafından sağlanmaktadır.

 

En Güvenilir Bulut Madenciliği Şirketleri

 

Aşağıda vereceğimiz bulut madenciliği şirketleri piyasada kendine bir yer edinmiş, ciddi bir kullanıcı kitlesi olan güvenilir bulut madenciliği şirketleridir. En iyi operatörler olarak en bilinen ve yaygın olan şirketlerdir.

Liste biraz kısa, bunun sebebi bu iki şirket dışında reklamlarda gördüğünüz hizmetleri vaat edip yerine getiremeyen, bir çok dolandırıcı şirket olmasıdır. Çoğunun bahsi geçen hizmetleri yerine getiremediği gözlemlenmiştir. Genesis Mining ve Hash Flare uzun yıllardır sektörde olan ve kullanıcıların tercih ettiği sitelerdir.

BTC Kriptohttps://www.btckripto.com
BTCKripto ziyaretçilerine kripto para hakkında her konuda bilgiyi vermektedir. Kripto para piyasasına ve kripto para borsasına hakim kişiler tarafından konular ele alınmaktadır. Şeffaf ve dürüst bilgi, güncel kripto para haberleri, son gelişmeler ve dahası için takipte kalınız. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden btckripto.com sitesi sorumlu tutulamaz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

POPÜLER YAZILAR

SON YORUMLAR