Ana SayfaBitcoinBitcoin Ne kadar Oldu? Bitcoin Tüm Zamanların En Yüksek Rekorunu Kırdı

Bitcoin Ne kadar Oldu? Bitcoin Tüm Zamanların En Yüksek Rekorunu Kırdı

Bitcoin Ne Kadar Oldu ?

Bitcoin Ne Kadar oldu ? Şubat’ta başlayan sert düşüşten sonra hızlıca toparlanan Bitcoin 50 bin doları aştı. Değer artışı devam ediyor şuanda, 50.480 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Geçtiğimiz Salı günü yükselişini sürdürürken, ilk kez 50.000 $ bandını aştı. Yatırımcılar kripto para birimlerine ısınmaya çalışırken o yarışta hızla yükselişini sürdürüyor.

Coin Metrics’ten analiz edilen bazı verilere göre, Bitcoin %3’den fazla büyüyerek tüm zamanların en büyük seviyesi olan 50.487 dolara kadar yükseldi. Yatırımcılar yükselişin ne kadar süreceğini merak ederken, pazarda ciddi Bitcoin alımları devam ediyor.

 

bitcoin ne kadar oldu
bitcoin ne kadar oldu

 

Bitcoin, Tesla ve Mastercard gibi büyük şirketlerin destek mesajlarından faydalanarak ayağa kalktı. Tesla Geçen haftalarda 1.5 milyar dolarlık Bitcoin rezervi olduğunu açıkladı. Mastercard ise kullanıcılara ağlarını bazı kripto para birimleri için açacaklarını dile getirmektedir.

Tesla’nın bu hamleleri sonrasında diğer büyük şirketlerin bu trend’i takip edip etmeyeceği merak konusu uyandırmaktadır. Çünkü Tesla pazarda sözü geçen ve yatırımları tüm yatırımcılar tarafından takip edilen ender şirketlerden birisidir.

Uber Ceo’su geçen haftalarda CNBC verdiği bir reportajda, Bitcoin satın alma konusunda şirket içinde tartıştıklarını, fakat henüz onay aşamasına gelemediklerini dile getirmektedir. Bunun yanında Uber’in ödeme yöntemi olarak Bitcoin’i kabul edip etmeyeceklerini düşündüklerini söyledi.

Bu gelişmeler devam ederken, Bitcoin yatırımcıları bu yılın diğer yıllardan çok farklı olacağını dile getirdi.

 

bitcoin ne kadar oldu
bitcoin ne kadar oldu

 

Bitcoin Ne Kadar Oldu? Bitcoin Destekleniyor

 

Bir yazılım firması olan MicroStrategy’nin Ceo’su Michael Saylor geçtiğimiz günlerde konuşmasında ‘’Street Sign Asia’’ platformunda Bitcoin geçmiş yıllara göre daha önem bir varlık potansiyeli olduğunu dile getirmektedir.

MicroStrategy firmasının yanında Jack Dorsey’de Fintech kuruluşu için ciddi miktarda Bitcoin alımı gerçekleştirdiklerini özellikle büyük bir kurumsal nakit kullandıklarını dile getirmektedir. Bu Twitter’da bir sürü habere neden olmuştu.

MicroStrategy bu hamlesinden sonra yapılan analizlerde, firmanın varlığının ve değerinin 7 katından fazla değer artışını gördüklerini dile getirmektedir. Şirket geçtiğimiz haftalarda bu potansiyeli gördükten sonra, ciddi bir miktarda tekrar Bitcoin nalacaklarını dile getirmektedir.

Bunun için hazırlıkları başlatan Ceo varlık fonlarından 600 milyon dolarlık bir rezerv ayırdıklarını dile getirmektedir. Bu haberler sonrasında Tesla’da şirket içi konuşmalarında Bitcoin alımlarını yükselteceklerini dile getirdi.

Yine de bir çok yatırımcı için, Bitcoin hala dengesiz bir varlık olarak görmektedir. Buraya yatırım yapma konusunda diğer büyük şirketler gibi rahat davranamamaktadır. Nourel Robini gibi bazı ekonomistlerin, dijital para birimlerinin gerçek bir değeri olmadığını dile getirmektedir.

BTC Kriptohttps://www.btckripto.com
BTCKripto ziyaretçilerine kripto para hakkında her konuda bilgiyi vermektedir. Kripto para piyasasına ve kripto para borsasına hakim kişiler tarafından konular ele alınmaktadır. Şeffaf ve dürüst bilgi, güncel kripto para haberleri, son gelişmeler ve dahası için takipte kalınız. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden btckripto.com sitesi sorumlu tutulamaz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

POPÜLER YAZILAR

SON YORUMLAR