Ana SayfaGenelBinance Güvenilir Mi? En Kapsamlı Güvenlik Rehberi

Binance Güvenilir Mi? En Kapsamlı Güvenlik Rehberi [✔️TIKLA]

Bu yazımızda sizlere ” Binance Güvenilir Mi? ” sorusunun cevabını en kapsamlı şekilde detaylarıyla aktaracağız.

Binance Güvenilir Mi?

Evet, Binance güvenilir bir borsadır. Kripto para borsalarının lider ismi Binance, kullanıcılarına sağladığı kolaylıklar ve yatırımcıların güvenliğini sağlama konusunda sektörün en iyi katmanlarına sahip borsadır. Binance ile güvenli bir şekilde kripto para alım satım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Binance Kayıt Olmak İçin TIKLA

Bitcoin’in (BTC) 2009 yılında piyasaya sürülmesi, akabinde Ethereum’un Blockhain sistemini açık kaynaklı bir alana dönüştürerek yeni oluşturulacak alt coinler için bir anlamda ön ayak olmasından sonra, günümüze gelinceye kadar 5000’in üzerinde alt coin yaratıldı. Proje bakımından bazıları çok başarılı olur, bazılarının ise başarıları beklentileri karşılayamadı ve bu yüzden kripto para borsalarından delist oldular.

binance-resim

Alt coin seçeneğinin artması paralelinde kripto para borsalarının sayısının artmasına neden oldu. Bu durum, bir anlamda zaruri oldu, çünkü her kripto para her borsada işleme alınmadı. Mesela Binance, dünyanın en büyük kripto para borsalarından biridir ancak 5000 alt coinin tamamı burada yer almaz. Bunun nedenleri farklıdır.

Kripto para projesinin Binance’a uygun olmaması ya da beklentileri karşılayamaması gibi birçok nedeni olabilir. Bu da olmayan alt coinlerin bir pazara ihtiyaç duymalarına neden oluyor ve borsa kurabilen yeni isimler farklı isimler altında borsa platformları kuruyorlar. Ancak kabul etmek gerekir ki Binance, dünyanın en büyük ve en güvenilir kripto para borsasıdır.

Binance Güvenilir Bir Platform mu?

Evet, Binance son derece güvenilir ve kaliteli hizmet sunan global bir platformdur. Binance platformu kendi içerisinde özel güvenlik önlemleri alan ve güvenli hizmet sunan kripto para platformları arasında en iyilerden biridir.

Binance Kayıt Olmak İçin TIKLA

Kripto paraların her geçen gün daha fazla hayatımızın merkezine girmesi ve Binance platformunun da kendinden daha fazla söz ettirmesi, eski yatırımcılar için pek sorun teşkil etmese de yatırım alanında yeni olanların birtakım sorular sormalarına neden olabiliyor.

binance-guvenlik

Özellikle Türk kripto para borsaları yerine global ölçekte hizmet veren platformları tercih etmek isteyenlerin ilk durağı Binance olduğu için “Binance güvenilir mi?” sorusu en çok sorulan soruların başında geliyor. Peki, Binance güvenilir mi?

Uluslararası çapta hizmet veren Binance, güvenlik anlamında alınması gereken tüm güvenlik önlemlerine sahip bir platformdur. Dünya genelinde de en çok kullanılan platform olmasındaki en büyük nedenlerden biri de budur.

Bir borsanın güvenilir olup olmadığını anlamak için öncelikle SSL sertifikasına bakmak gerekir. Ancak SSL sertifikası, ücretsiz şekilde alınabildiği için bu ayrıntıya da önem vermek gerekir. Özel olarak tasarlanmış SSL sertifikalarında, firmaya ait bilgiler yer alır. Binance.com web sitesini ziyaret ederek URL satırının sol tarafında “kilit” işaretine tıkladığınızda, Binance ile ilgili bilgileri görebilirsiniz. Bu kural, tüm web siteleri için gereklidir.

Binance Kayıt Olmak İçin TIKLA

Binance Kapanır mı?

Yeni kullanıcı sayısının her geçen gün artması ile birlikte “Binance bir gün kapanır mı?” sorusu da kullanıcılar arasında en sık sorulan sorulardan biridir. Aslında kesin bir dille “hayır, kapanmaz” demek yanlış olur. Neticede bir finans kurumundan bahsediyoruz ve her an dengeler değişebilir. Ancak işin şu boyutunu da ele almak gerekir; Binance, uluslarası kripto para ticaretinde en çok kullanılan platformlardan biridir ve bugüne kadar ciddi bir saldırı ile karşı karşıya kalmamış, ticari anlamda kariyerini sarsacak herhangi bir finansal tehlike ile baş başa kalmamıştır. Dolayısıyla böylesine büyük bir platformun kapanması için çok geçerli nedenlerin olması gerekir. O da şimdilik olmadığı için “Binance bir gün kapanır mı?” sorusuna karşılık en azından şimdilik “hayır, kapanmaz” demek en doğrusudur.

Binance Neden Kapanmaz?

Binance, dünya çapında kripto para ticaretinde en çok tercih edilen ve alt coin bakımından en zengin platformların başında gelir. Gelişmiş kullanıcı ara yüzü, hızlı ve temkinkar müşteri desteği ve yeni eklenecek coinler için ciddi araştırmalar yapan bir platformdur. Böyle bir platformun, söz konusu kripto para tehlikeleri ile karşı karşıya kalması çok küçük bir ihtimaldir. Bunun haricinde, Binance platformunun kapanmasını engelleyecek bazı durumlar şunlardır.

1.İşlem Hacmi En Yüksek Borsalardan Biridir

Bilindiği üzere yakın dönemde ülkemizde Thodex adındaki kripto para borsası, şaibeli bir şekilde kapatılarak sahipleri yurt dışına kaçtılar ve yatırımcıların yaklaşık 150 milyon dolar dolayında varlıkları silindi. Bu platformun güvenilir olup olmadığını değerlendirmek için aslında kullanıcıların yapmaları gereken en önemli şey, borsanın işlem hacmini kontrol etmeleri idi.

Binance Kayıt Olmak İçin TIKLA

Türkiye’de toplamda 3 milyon kripto para kullanıcısının olduğu biliniyor ve bunların büyük bir kısmı Binance başta olmak üzere diğer uluslararası kripto para borsalarını kullanıyorlar, geriye kalanlar ise yerel borsalarda işlem yapıyorlar. Dolayısıyla yerel kripto para borsalarına düşen işlem hacmi çok düşük kalıyor. Bu aslında tüm borsalar için olmasa da “şüphe ile yaklaşılan” kripto para borsalarının bir gün kapanabileceği anlamına gelebilir. Ancak Binance 25 Kasım 2020 tarihinde yayınlanan rapora göre bir günde toplam 37.291.444.117 dolar işlem hacmine ulaşmayı başararak rekorunu kırmış bir sitedir.

Bu kadar yüksek bir işlem hacmi demek, aynı zamanda Binance platformunun kazancının ne denli olduğunu düşünmeye de sevk eder. Dolayısıyla bu kadar büyük meblağda para kazanan bir sitenin bir gün kapanıp gitmesini düşünmek çok basit olur.

2.Yönetim Kurulu Başkanının Kimliği

Sadece kripto para ticareti için değil tüm ticari alanlarda bir kurum ile çalışmaya başlamadan önce kurumun arkasındaki isim ya da isimlerin kimler olduğunu iyi incelemek gerekir. Kurumun yönetim kurulu başkanı, aynı zamanda kurumun sahibidir. Örneğin finansal bir alanda kurulan bir kurumu incelerken yöneticilerinin bu alanda ne kadar başarılı olduklarını iyi incelemek gerekir. Binance, “CZ” olarak bilinen Changpeng Zhao tarafından kurulan bir platformdur.

binance-ceo

Changpeng Zhao, bir profesörün oğlu olarak Çin’de dünyaya gelmiş ve babası tarafından “burjuva yanlısı bir zeka” olarak nitelendirilmektedir. CZ’nin Çin’de dünyaya gelmiş olması, doğuştan teknoloji ile harmanlanmış biri olmasını etkiliyor. Buna ek olarak iş hayatı tecrübesi bir hayli fazla olan CZ, babasının sürgünde kaldığı dönemlerde MCDonalds ve çeşitli benzin istasyonlarında henüz küçük yaşta iken çalışmaya başlamış, yani iş tecrübesi, küçük yaşlarından itibaren zihnine kazınmış biridir.

Changpeng Zhao, üniversite hayatını “Bilgisayar Bilimi” alanında geçirmiş ve daha sonra Tokyo Menkul Kıymetler Borsası’nda çalışmış, çalışma süreci içerisinde ticari emirleri eşleştirmek için özel bir yazılım geliştirmiş ve daha sonra Bloomberg Tradebook’ta “vadeli işlem yazılımı geliştiricisi” olarak görev almış biridir.  2005 yılına gelindiğinde CZ, Şanghay’a taşınma kararı aldı ve burada brokerler için Fusion Systems’ı kurdu. (Fusion Systems, en hızlı yüksek frekanslı ticaret sistemleridir.)

Binance Kayıt Olmak İçin TIKLA

Zhao, bu görevinden bir süre sonra kripto para ekosistemine karşı ilgi duymaya başlamış ve birçok kripto para projesinde önemli görevlerde bulunmuştur. Aldığı görevleri arasında OKCoin’in baş teknoloji sorumluluğu ve Blockhain.info gibi önemli kripto para ekosistemlerindeki görevleri de yer almaktadır.

Bir kripto para platformunun güvenilir olup olmadığını anlamak için dikkat edilmesi gereken ayrıntılardan birinin de platform kurucusunun kimliği olduğunu söyledik ve CZ hakkında verdiğimiz bu bilgileri ele aldığımızda, Binance’ın başarısı ve güvenliği konusunda herhangi bir endişeye mahal vermemek gerekir.

Binance CEO’su Changpeng Zhao hakkında detaylı bilgi için: Wikipedia

3.Kripto Para Ekosistemindeki Yeri

Binance, kripto para borsaları arasında dünyanın en çok kullanılan borsalarından biridir. Birçok yönden bunun nedenini açıklamak mümkündür. Ancak bu önemli maddeler arasında en dikkat çekicisi de kripto para ekosisteminde söz sahibi bir borsa olmasıdır. Bilindiği üzere Binance’ın kendine ait bir de kripto parası bulunmaktadır. BNB kısaltması ile birçok borsada işlemde yer alan Binance Coin, aslında bir anlamda borsanın istikrarı ve güvenini de temsil etmektedir. Tabi ki sadece BNB coinin olması değil aynı zamanda kripto para ekosisteminde önemli oranda söz hakkı sahibi olması da yine Binance’ın güvenilir olduğunu kanıtlayan önemli etkenlerdir.

Binance Kayıt Olmak İçin TIKLA

Binance Kullanıcı Güvenliği

Kripto para borsalarının daha güvenilir hale gelmesini sağlayan bazı etkenler vardır. Bu etkenler bir araya geldiğinde, borsanın daha şeffaf bir şekilde kullanılması ve güvenliğinin artması sağlanır. Binance, güvenlik noktasında özellikle kullanıcılarını siber saldırılar karşısında korumak için birçok önemli güvenlik katmanlarına yer vermektedir. Bunlar;

 • İki faktörlü kimlik doğrulama (2FA)
 • Kimlik avına karşı koruma
 • Parola yöneticisi
 • KYC (Kimlik Doğrulama)

İki Faktörlü Doğrulama (2FA) Nedir?

binance-2faBirçok uygulama için kullanılabilen (kullanılması gereken) güvenlik önlemlerinden biri 2FA doğrulamasıdır. Yani iki faktörlü doğrulama. Bunun için Google Authenticator veya Authy gibi güvenlik noktasında kendini kanıtlamış ücretsiz uygulamalar kullanılabileceği gibi “Yubikey” gibi özel anahtarlar da kullanılabilir. Binance, her üç uygulamayı da destekleyen bir platformdur.

Kimlik Avına Karşı Koruma

Kimlik avı saldırısı, özellikle finansal alanlarla ilgilenen web sitelerinde sık yapılan bir saldırı türüdür. Bunun bir diğer adı da “sosyal mühendislik saldırısı” olarak bilinir. Bu saldırılar, genellikle orijinal bir sitenin taklidi yapılarak kullanıcıların; kullanıcı adı, şifre, 2FA kodu ve benzeri hassas bilgileri ele geçirilmeye çalışılır. Son derece riskli bir saldırı olmasına karşın Binance, bazı güvenlik önlemleri alarak ve kullanıcılarının da bazı güvenlik tedbirlerini almalarını önererek kimlik avına karşı korumayı en üst seviyede tutmaktadır. Yani işin özetini söylemek gerekirse; kullanıcı kaynaklı bir hata olmadığı sürece kimlik avı saldırıları, Binance platformu için imkânsız denecek kadar düşük ihtimaller dâhilindedir.

Binance Kayıt Olmak İçin TIKLA

Parola Yöneticisi Nedir?

Binance ya da diğer kripto para borsalarına üye olurken bir şifre belirlemeniz gerekir. Bazı platformlar, şifre belirleme konusunda kullanıcıları özgür bırakırken Binance bu konuda da müşterilerini korumak maksadı ile her parolayı kabul etmez ve daha güçlü parolaların oluşturulması yönünde kullanıcılarını uyarır. Yani ardışık rakamlar, kolay tahmin edilebilir şifreler gibi parolalar, Binance tarafından kabul edilmemektedir. Bu da yine kullanıcı güvenliği açısından Binance’ın oluşturduğu bir güvenlik ağıdır.

binance-kyc

KYC (Kimlik Doğrulama)

Kimlik doğrulama işlemi, tüm borsalarda, Forex borsalarında ve finansal alanların tamamında yapılması gereken bir işlemdir. Bazı yeni yatırımcılar, Binance’ın kimlik doğrulaması için kimlik fotoğrafını ve yüz doğrulamasını şüpheli olarak tanımlıyorlar ancak bu uygulama Binance özel bir uygulama değildir. KYC, SMS doğrulaması, E-mail doğrulaması ve şifre gibi işlemler, kişinin gerçek kişi olduğunu teyit etmek için istenen doğrulama uygulamalarıdır.

Tüm bunlar yeterli mi?

Teknoloji dünyasında yaşadığımız bu yüzyılda, ne kadar güvenlik önlemi alınırsa alınsın, illa bir üst düzeyde saldırı yapmak isteyenler mutlaka çıkacaktır ve Binance da böyle bir tehlike ile karşı karşıya kaldı. 2019 Mayıs ayında Binance, büyük bir siber saldırı ile karşı karşıya kaldı ve şirket tarafından yapılan açıklamaya göre 40 milyon dolar değerinde Bitcoin çalındı. Binance, saldırıdan kısa bir süre sonra açıklama yaparak, çalınan Bitcoin’lerin kullanıcılara geri iade edileceğini bildirdi ve sözünde durarak çalınan Bitcoin’ler, Binance, tüm kayıpları güvenli varlık fonu (SAFU) tarafından karşıladı.

Demek istediğimiz şey aslında “Binance güvenilir bir yer değildir” değil, borsa ne kadar güvenlik önlemi alırsa alsın, yine de bir şekilde saldırılara maruz kalabilir. Tabi ki bunlar karşısında kullanıcıların alacakları güvenlik önlemlerinin olması işin boyutunu daha bir güvenli hale getirir. Mesela soğuk cüzdan kullanmak, alınacak güvenlik önlemlerinden biridir.

Binance Kullanıcı Güvenliği Puanı

Her sektörü takip eden önemli bazı şirketler vardır. Finansal alanlarla daha çok ilgilenen bir kurum olarak görülen “CER” isimli şirket, Binance hakkında yaptığı kullanıcı güvenliği değerlendirmesinde, Binance’a kullanıcı güvenliği konusunda 9.47, sunucu güvenliği için ise 8.50 puan vermiş. Peki, CER’in böyle bir puan vermesi, kullanıcıyı ne kadar rahatlatabilir?

Binance Kayıt Olmak İçin TIKLA

CER, kripto para borsalarını sunucu güvenliği ve kullanıcı güvenliği konuları altında birçok farklı faktörü göz önünde tutup rapor oluşturan bir kurumdur ve kripto para dünyasında yakından tanınan isimlerden biridir. Yani tarafsız değerlendirmede bulunarak tüm kripto para borsalarını belirlediği bazı kriterler üzerinden değerlendirir. CER, Binance için verdiği puanının yüksek olması, kullanıcılar açısından daha güvenilir bir borsa olduğunu göstermektedir.

Binance’de Bitcoin ve Altcoin Tutulur mu?

Kripto para borsaları aynı zamanda varlıklarınızı emanet ettiğiniz yerlerdir. Yani Bitcoin ya da altcoin aldığınızda, bir anlamda paranızı borsaya emanet etmiş olursunuz. Dolayısıyla çalıştığınız borsanın güvenilir olması son derece önemlidir.

Kripto para varlıklarınızı saklamak için elbette soğuk cüzdan ya da diğer adıyla donanım cüzdan da kullanabilirsiniz. Ancak donanım cüzdanları tercih ettiğinizde, cüzdanların özelliklerinden dolayı anlık alım-satım işlemlerini yapmak zorlayıcı olabilir. Bu yüzden günlük alım satım yapanlar, daha çok borsaların verdiği cüzdanlarda varlıklarını korurlar. Peki, Binance’da Bitcoin veya altcoin tutulur mu?

Binance, kullanıcı güvenliği konusunda diğer tüm borsalardan çok daha hassas davranarak yatırımcıları güven altına alan borsadır. Paraların çalınma ya da hacklenmesi durumuna karşı kullanıcılarına Binance SAFU uygulaması ile teminat sağlamaktadır. Yani hacklanme durumunda Binance, kullanıcılarının parasını iade ediyor. Nitekim yukarıda da belirttiğimiz gibi 2019 yılında Binance’a yapılan siber saldırıda çalınan 40 milyon dolar değerindeki Bitcoin’lerin iadesi de yine Binance SAFU uygulaması tarafından karşılandı.

Binance Kayıt Olmak İçin TIKLA

Binance Hacklenirse Ne Olur?

Yazımızın üst bölümlerinde Binance’ın ya da diğer kripto para borsalarının hacklenebileceğinden söz ettik. Nitekim, teknoloji alanında olduğumuz için her an her durumla karşı karşıya kalabiliyoruz. Geçmiş tarihli haberlere baktığınızda CIA, MOSSAD gibi dünya çapında bilinen istihbarat kuruluşlarının sitelerine dahil siber saldırılar yapılabilmiştir. Dolayısıyla bir borsa platformuna saldırı yapılması işten bile değildir. Tabi ki saldırılar karşısında borsanın net tür güvenlik önlemi aldığı son derece önemlidir.

Uluslararası alanda en çok tercih edilen kripto para borsalarının başında gelen Binance, saldırılar karşısında kullanıcılarına bir garanti veriyor. Şirket tarafından da teyit edilen bir bilgiye göre, Binance, gelirinin yüzde 10’luk bir kısmını Binance SAFU uygulaması ile farklı bir cüzdanda tutuyor. Yani 2019 yılında yapılan saldırılar gibi bir saldırı söz konusu olduğunda ve kripto paralar çalındığında, Binance, SAFU uygulamasından kaybolan kripto paraları karşılamaktadır. Bu da yine “binance güvenilir midir?” sorusuna verilebilecek en iyi yanıtlardan biridir.

Binance Kapanırsa veya Batarsa Ne Olur?

Finansal bir alan üzerinde yatırım yapmayı planlıyorsanız, işi her boyutu ile ele almak zorundasınız. Sadece güvenlik noktasını değil, ilerleyen dönemlerde borsanın ya da hangi finansal alanda işlem yapıyorsanız, işlem yaptığınız şirketin batması ve kapanması durumunu da göz önünde bulundurmanız gerekir. Kripto paralarla ilgili güvenlik ve borsaların ortadan kaybolması durumu, henüz yeni bir sektör olmasından dolayı devletlerin de yeteri kadar önlem alamamasından dolayı risk oranı daha yüksek bir piyasadır. Bu yüzden işlem yaptığınız borsanın batması ya da kapanması durumunu da analiz etmeniz gerekir.

Binance Kayıt Olmak İçin TIKLA

Aslında Binance gibi köklü ve işlem hacmi çok yüksek bir borsa için böyle bir düşünceye kapılmak gereksizdir. Normal şartlarda bir borsanın kapanması ya da batması durumunda yatırımcıların varlıklarına bir şey olmaz. Daha önce Liqui adındaki borsa faaliyetlerini durdurma kararı aldı ve belirlediği süre içinde kullanıcılar varlıklarını çekebildiler. Ya da daha önce Türk borsaları arasında yer alan BTCTurk de bir süreliğine faaliyetlerini durdurma kararı almıştı ve kullanıcıları varlıklarını yine çekebilmişlerdi.

Ancak yakın bir zaman önce Türkiye’de büyük bir ses getiren Thodex kripto para borsasının ortadan kaybolması ve akabinde twitter hesabından yapılan açıklamada şirketin maddi sıkıntılarla karşı karşıya kaldığını ve bu yüzden kullanıcılarının parasının iade edileceğine yönelik bir açıklama gelse de yapılan son değerlendirmede 150 milyon dolar değerinde kripto para ortadan kayboldu. Aynı dönemde yine açıklama yapan Vebitcoin isimli kripto para borsası da faaliyetlerini durdurma kararı aldı ancak herhangi bir ödeme yapılacağı ile ilgili somut bir adım atılmadı. Sadece ilgili bakanlıklar, kurumun varlıklarına el koydular, el konulan paraların kullanıcılara iade edilip edilmeyeceği de sular seller götürecek bir meseleye dönüştü.

Söz konusu Binance gibi uluslararası mecrada en çok tercih edilen bir kripto para borsası, çalınma ve hacklenme durumlarına karşı bile gelirinin yüzde 10’luk bir kısmını Binance SAFU uygulaması üzerinden farklı bir cüzdanda tutmaktadır. Yani çalınma riskine karşı bile kullanıcılarını güven altına alan bir borsanın kapanması ya da batması gibi bir durumda, kullanıcılarının varlığını iade etmesi beklenir bir durumdur.

Yasal ve Hukuki Konularda Binance

Türkiye’de faaliyet gösteren çok sayıda yabancı şirket bulunmaktadır. Twitter, Vikipedia, Facebook, Google gibi dünya devi markaların Türkiye’de ofis kurmaları aslında keyfi bir uygulama değil, Türkiye’nin şart koştuğu bir koşuldur. Kripto para borsaları arasında en çok kullanılan ve sunduğu imkanlarla tüm dünya genelinde bir marka haline gelen Binance da Türkiye’de faaliyet gösteren bir şirket olup özelde Türk kullanıcılar için “Binance TR” uygulamasını geliştirdi.

Yasal ve hukukui konularda Binance, sadece Türkiye’de değil, faaliyet gösterdiği tüm ülkelerde, hükümetlerin belirlediği yasalara uygun şekilde hareket eden bir şirkettir. Kurulduğu ülkelerde eğer kripto paralarla ilgili yapılan düzenlemeler varsa Binance, ülkenin mevzuatına uygun şekilde hareket eder yani herhangi bir yasadışı faaliyette bulunmaz.

Örneğin, Türkiye’de kripto para ticareti yapmak yasaldır ya da herhangi bir kısıtlama yoktur. Ancak ABD’nin bazı eyaletlerinde borsaların faaliyet yürütebilmeleri için bazı izin belgelerine ihtiyacı olur. Binance, eğer böyle bir yerde faaliyet gösterecekse yasalar çereçevesinde alınması gereken belgeleri alır ve böylelikle hukuki noktada herhangi bir sorun yaşamadan ve kullanıcılarına da yaşatmadan faaliyetlerini sürdürür.

binance-iso

Binance Uluslararası Standartlar Teşkilatı’na (ISO) Uygun mu?

Finansal alanda büyük bir yere sahip olan ve dünyanın neredeyse birçok yerinde kripto para yatırımcılarının özellikle tercih ettikleri Binance, faaliyet gösterdiği ülkelerin yasal ve hukuki zeminine uygun hareket ettiği gibi Uluslararası Standartlar Teşkilatı (ISO) standartlarına da uygun şekilde hareket etmektedir. Binance hakkında araştırma yaparken mutlaka karşılaşacağınız “Evrensel Güvenlik Akreditasyonu Belgesi” ISO tarafından şirkete verilen bir belgedir. Bu da yine “Binance güvenilir mi?” sorusuna karşı verilebilecek en iyi yanıtlardan biridir.

Binance Türkiye’de Yasal mı?

Kripto para yatırımcıları, borsaların kullanıcı deneyimi ve güvenliği konusuna önem verdikleri kadar borsaların ülke içindeki yasallığı konusuna da önem vermek zorundadır. Bazı şirketler, Türkiye’nin koştuğu şartları yerine getirmedikleri için Türkiye’de faaliyetleri yasaklıdır. Geçmişte PayPal’ın ülkemizde kullanım dışı olması gibi… Binance, yukarıda da belirttiğimiz gibi faaliyet gösterdiği tüm ülkelerde, ülkelerin belirlediği yasalara göre hareket eden bir platformdur. Türkiye’de kripto para ticaretine getirilen herhangi bir yasak olmamakla birlikte, Binance hakkında da alınmış bir yasaklama kararı da söz konusu değildir. Yani Binance, Türkiye’de güvenli şekilde kullanılabilecek bir platformdur.

Binance’a Türkiye’den Para Gönderme

Bundan 2 ay öncesine kadar Binance’a para aktarmak için Papara uygulaması kullanılıyordu. Ancak kripto paralar hakkında yapılan son düzenleme ile birlikte, kripto para borsalarına bankalar dışında herhangi bir yöntemle para transferinin yapılması yasaklandı. Binance, buna karşın da bir tedbir aldı ve Binance TR uygulamasını geliştirdi. Binance TR uygulaması, Ziraat Bankası ve Vakıfbank ile anlaşmalıdır. Ancak bu bankalar dışında diğer bankalardan da Binance’a para yatırabilirsiniz.

binance-tr-para-gonderme

Binance Hesabınızı Daha Güvenli Hale Nasıl Getirirsiniz?

Genel olarak borsa platformlarında alınacak bazı önlemler sayesinde daha güvenilir bir şekilde hesaplarınızı kullanabilirsiniz. Ancak bu güvenlik önlemlerinin ne şekilde alınması gerektiği ile ilgili bilgi veren kişinin Changpeng Zhao’nin kendisi olması, Binance’ı daha güvenli hale getirmenizi sağlayacaktır.

Binance’ın kurucusu Changpeng Zhao’nin sosyal medya platformu Steemit üzerinden yaptığı paylaşımda, Binance hesabını daha güvenli hale getirmek için aşağıdaki işlemlerin yapılmasını önerdi;

 • E-posta adresini sadece borsa için kullanın,
 • E-postalardaki linklere kontrol etmeden tıklamayın,
 • Ek olarak gönderilen dosyaları indirmeyin,
 • Borsada iki aşamalı doğrulamayı aktifleştirin,
 • Başka yerde kullanmadığınız bir şifre kullanın,
 • E-posta adresiniz için iki aşamalı doğrulamayı (2FA) etkinleştirin,
 • Bilgisayar ve internet ağınızın güvenliğinden emin olun.

Yukarıda Changpeng Zhao’nin yaptığı önerilere ek olarak özellikle uzun vadeli bir yatırım planınız varsa sıcak cüzdan (borsa cüzdanları) kullanmak yerine donanım cüzdan kullanmanızı öneririz.

Binance iyi bir borsa mı?

Evet, Binance borsası dünyaca ünlü kripto para borsalarından biridir ve yeterince iyi bir borsadır. Binance üzerinden bitcoin ve altcoin işlemlerinizi güvenli şekilde gerçekleştirmeniz mümkündür.

Binance sorunsuz şekilde yatırım çekim sağlıyor mu?

Evet, binance borsası Türk Lirası dahil olmak üzere tüm yatırım ve çekimlerde hiçbir sorun yaşatmadan işlem yapma imkanı sunmaktadır.

Binance Türkiye'de yasal mı?

Evet, Binance hem ülkemizde hem de yurt dışında resmi şekilde faaliyetlerine devam eden bir kripto para borsasıdır.

BTC Kriptohttps://www.btckripto.com
BTCKripto ziyaretçilerine kripto para hakkında her konuda bilgiyi vermektedir. Kripto para piyasasına ve kripto para borsasına hakim kişiler tarafından konular ele alınmaktadır. Şeffaf ve dürüst bilgi, güncel kripto para haberleri, son gelişmeler ve dahası için takipte kalınız. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden btckripto.com sitesi sorumlu tutulamaz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

POPÜLER YAZILAR

SON YORUMLAR